Yangın Söndürme Sistemi

Yangın Söndürme Sistemi Çözümleri

Elektronik güvenlik sistemleri alanında her geçen gün geliştirilen teknolojik ürünler, yaşam alanlarındaki güvenliği artırmayı amaçlar. Bu misyonla geliştirilen yangın söndürme sistemi yaşanan felaketleri önlemeye can ve mal kaybı riskini en aza indirmeye yardımcı olur. Yangın, meydana geldiği alanda kısa süre içerisinde dağılıp genişleyerek mal sahiplerine ve çevreye çok büyük zarar verir. Bu nedenle yangını büyümeden hızlıca kontrol altına almak gerekir. Özel şirketlerin ve kurumsal firmaların belirlenen yangın yönetmeliğine göre hareket etmesi ve bu doğrultuda yangın söndürme sistemi ne sahip olmaları gerekir. İş güvenliği hükümlerince bulundurulması zorunlu olan sistem, insan müdahalesine gerek kalmadan tespit edilen yangını en kısa sürede söndürmek üzere alanın uzman mühendislerince geliştirilmiştir.

Yangını Kısa Sürede Kontrol Altına Alan Teknolojik Sistem

İşletmelerin fiziki koşulları ve hizmet verdikleri alana uygun bir yangın söndürme sistemini seçmesi gerekir. Özellikle yangın çıkma riskinin yüksek olduğu işletmelerde yeni nesil teknolojinin sunduğu en başarılı sistemlerin kullanılması önerilir. Yangını kontrol altına almaya yarayan araçlar üretim aşamasından itibaren rutin testlere tabi tutulur ve bu testler yinelenir. Yangın söndürme sistemlerinin farklı çeşitleri bulunur. Yanan maddelerin cinsine ve özelliklerine göre geliştirilen ürünler; sulu, köpüklü, gazlı ve patlama güvenlik sistemleri olarak ayrılır. Geliştirilen yüksek teknolojili sistemlerin her biri yanıcı madde ile havadaki oksijen arasındaki bağı kesmeyi amaçlar. Sistemlerin tamamen otomatik olması özel ve kurumsal şirketler için pratiklik sağlar. Güvenliği sağlayan yangın söndürme sistemlerinin bakım maliyeti yüksek değildir.

Özel Mülk ve İş Yerlerinizi Yangın Söndürme Sistemi ile Koruyun

Elektronik sistemlerin bulunduğu alanlarda ihtiyaç duyulan yangın söndürme sistemleri; bilgi işlem, müzeler, sanat galerileri, sağlık tesisleri, laboratuvarlar, elektrik kontrol pano odaları, santral ve arşiv odaları gibi mekanlarda işlevsel bir şekilde çalışır. Bankalar, metro istasyonları, GSM şirketleri, gemi, ambar, makine dairesi, trafo odaları ve kimya sektöründe hayati öneme sahip olan sistem, yangını söndürdükten sonra kullanılan cihazın türüne bağlı olarak soğutma işlemi de yapabilir. Duvar tipi küçük yangın söndürme araçları ise ofis, kütüphane, rezidans ve konutlarınızı güvence altına almanızı sağlar. Dünyada kabul gören önemli markalarla çalışan MaviAlarm, yangın söndürme sistemleriyle sizlere profesyonel bir çözüm sunmayı amaçlar.