Yangın Alarm Bakım

yangın alarm bakım

Bakım Hizmeti

Yangın alarm bakım ihtiyacı duyan Isı veya duman hassasiyetine sahip dedektörler yardımıyla çalışan yangın alarm sistemleri olası bir yangın durumunda ikaz sistemlerini devreye sokabilmesi için bakımlarının zamanında yapılması hayati önem taşır. Alarm sistemi devreye giren cihazlar, yangını başlangıç durumundayken tespit edebildiğinden can ve mal kaybını önlemeye yardımcı olur. Özel mülk, okul, ofis, kafe, yurt, alışveriş merkezi, pansiyon, otel gibi yaşam alanlarında kullanılan yangın alarm sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması beklenir. Yangın sistemlerinin arızalı olması ise hayati risk taşır. Bu nedenle yangın alarm sistemlerinin düzenli periyodik bakımdan geçmesi gerekir. Oluşması muhtemel yangınları önceden algılayan yangın alarm sistemlerinin aktif bir şekilde çalışarak yangın oluşumunu engellemesi için periyodik bakımlar kesinlikle ihmal edilmemelidir. Yangın Alarm bakım maliyeti düşüktür ancak periyodik bakımların zamanında yapılmaması şirket ve kurumların maliyetlerini artırabilir.

yangın alarm bakım

Yangın Felaketinin Daha Geniş Bir Alana Yayılmasını Önleyen Periyodik Bakım

Isı algılama dedektörü bulunan yangın alarm sistemlerinin periyodik bakımları, cihazlar kurum ya da işletmelere takıldığı andan itibaren belirli bir düzen içerisinde takip edilir. Belirlenen tarihlerde düzenli olarak yangın sistemlerine bakım yapılır. Bu periyodik bakımlar alanında uzman bir ekip tarafından yürütülür ve ilgili mevzuata göre işlem yapılır. Güvenlik şartları yönetmeliği doğrultusunda işlem yapan profesyoneller, yangın alarm sistemlerindeki hasarları fiziksel inceleme ve gözlem yoluyla tespit ederek sorunları hızlıca çözer. Otomatik yangın algılama sistemleri kendi iç aksamları ve tasarımları nedeniyle oldukça hassas yapıdadır. Bu nedenle, sistemlerin bakımının süreklilik göstermemesi istenmeyen durumların yaşanmasına, yangın felaketinin geniş bir yaşam alanına yayılmasına ve ciddi hasarlara neden olabilir.

Yangın Alarm Bakım Sayesinde Cihazlarda Oluşabilecek Arızaları Önceden Tespit Edin

Yangın oluşumunu tespit ederek önleyen güvenlik sistemlerinin uzun süre aktif bir şekilde çalışması ve işlevselliğini koruması için periyodik bakımların ihmal edilmemesi gerekir. Yangın alarm periyodik bakım güvenlik cihazlarında oluşabilecek arızaları önceden tespit etmeyi sağlar. Periyodik bakım sayesinde alarm sistemlerinde büyük çaplı bir arıza oluşması önlenir. Alarmlarda bulunan arıza göstergelerinin düzenli kontrolü ve yedek güç kaynağının teste tabi tutulması gerekir. Periyodik bakımlarda alarm sistemlerinin kontrol ve göstergeleri test edilerek cihaz bataryaları ve algılayıcıları da kontrol edilir. Sektöre yön veren global markaların ürünlerini iş etiğine uygun olarak müşterilerine sunan MaviAlarm, kullanıcılara kaliteli ve ekonomik çözümler sunar.