Turnike Sistemi

Geçiş Turnike Sistemleri

Elektronik güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Mavi Alarm; güvenlik sistemi ihtiyacı olan kurum, kuruluş ve bireylere hizmet sunar. Yenilikçi teknolojiler ile donatılan en güncel sistemleri ile kullanıcılara kaliteli ve ekonomik çözümler sunan firma, dünyaca kabul görmüş global markalar ile çalışır. Güvenlik sisteminin en önemli parçalarından biri olan turnike sistemleri ile adından söz ettiren marka, geçiş kontrolü sağlayan farklı modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanır.

Turnike Sistemi Ne İşe Yarar?

Bina güvenliğinin sağlanmasında önemli bir adım olan turnike sistemi, bina giriş ve çıkışlarının kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Bina sakinlerinin kimlik bilgilerinin tutulduğu sistem sayesinde izinsiz binaya giriş engellenir. Pek çok farklı sektörde bina güvenliğinin sağlanması için kullanılan turnike sistemleri müşteri ihtiyaçlarına göre farklı çeşitlerde üretilir. Personel kart okuyucu, biyometrik yüz tanıma cihazı ya da parmak izi tanıma cihazı ile entegre biçimde çalışan sistemin en çok kullanıldığı alanlar şunlardır:

  • Fuar, Cezaevi, AVM giriş çıkışları, Personel takip, Okul öğrenci takip, Yemekhane giriş, Spor salonu üye takip, Stadyum giriş

Turnike Sistemi Çeşitleri

Modern çağın en çok kullanılan güvenlik ekipmanlarından biri olan turnike sistemi, hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilmesi için farklı modellerde tasarlanır. Kullanım amaçlarına göre turnike sistemleri dört temel çeşide ayrılır.

Tripod Turnike Sistemleri

En çok kullanılan turnike çeşitlerinden biri olan tripod turnikeler bel turnikeleri olarak da bilinir. 3 kollu yapıya sahip olan model, genellikle paslanmaz çelik kullanılarak tasarlanan gövde tasarımına sahiptir. Özellikle alışveriş merkezleri, kamu kurumları, fabrika ve sanayi tesislerinde giriş çıkışların kontrolünden sorumludur. Jeton mekanizması eklenerek de kullanılabilir.

Vip Turnike Sistemleri

Motorlu ve manuel modelleri bulunan vip turnikeler, özel ve engelli geçişleri için tercih edilir. Cam, paslanmaz çelik ya da alüminyum kollara sahip olabilir. Tekerlekli sandalye, bebek arabası ve trolley gibi büyük araçların geçişine de uygundur.

Tam Boy Turnike Sistemleri

Günlük hayatın pek çok alanında kullanılan tam boy turnikeler, paslanmaz çelik yapıya sahiptir. Genellikle stadyumlar, şantiyeler, açık hava organizasyonları ve cezaevi giriş çıkışlarında tercih edilir.

Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri

Farklı malzeme seçenekleri sayesinde şık ve modern bir görünüm sergileyen hızlı geçiş turnikeleri genellikle giriş çıkışın yoğun olduğu alanlarda kullanılır. Metro, havalimanı, spor salonları, belediyelerde tercih edilir.