Termal Kamera Sistemi

Termal BiSpectrum Güvenlik Kameraları

Gözle görülmeyen herhangi bir nesnenin ısı enerjisini (IR enerji) algılayarak, bu nesneyi ısı enerjisine göre kodlanmış renkler ve şekiller biçiminde gösteren kamera sistemine termal kamera sistemi denir. Termal kameraların çalışma prensibi, kızılötesi olarak adlandırılan IR enerjilerin algılanmasına dayanır. Kızılötesi olarak adlandırılan ışıklar kırmızı ışık ile mikrodalga ışınları arasındadır ancak göz, bu ışın aralığını algılayamaz. Termal kamera sistemi bu ışık dalga boylarına duyarlı olacak şekilde tasarlandığı için olası problemleri ya da tehlikeleri ön görmenizi sağlar.

Termal Kamera Sistemi Çalışma Prensibi

-271 derecenin üzerinde sıcaklığa sahip olan canlı ya da cansız nesneleri ve varlıkları algılayabilen termal kamera sistemi, sahip olduğu bu üstün algılama özelliği ile her durumda ekstra güvenlik sağlar ve gerekli önlemlerin alınmasına yardımcı olur

Dünyadaki tüm varlıklar belirli bir ısıya sahip olduğu için termal kameraların kullanım alanları oldukça geniştir. Mevcut ortam ısısındaki en ufacık farkları dahi algılayan termal kamera sistemi, ev, iş yeri, depo gibi alanlarda yüksek güvenlik sağlar. Isının artması turuncudan kırmıza uzanan bir skala ile belirtilirken, azalan ısı mavi ve mor tonları ile görüntülenir ve böyle sistemin kurulu olduğu alanlardaki her hareket anında gözlemlenebilir.

Termal kameralar ile gaz ya da su kaçağı gibi problemlerde kolaylıkla tespit edilebilir. Özellikle büyük üretim yerlerinde, fabrikalarda büyük maddi kayıplar ya da tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bu kaçaklar, başlandığı zaman fark edilirse daha kısa sürede müdahale edilerek olası problemlerin önüne geçilmiş olur.

Teknoloji ve Güvenliği Biraraya Getiren Sistem

Termal kamera sistemi, ısıyı ve ısının nasıl yayıldığını gözlemlemek için kullanabileceğiniz bir sistemdir. Işık değil ısı algılayarak çalışır ve algıladığı bu ısıya ait verileri ısı haritası olarak yansıtır. Yüksek teknoloji ürünü olan termal kamera sistemi, nesnelerin çoklu tespiti için de tercih edilmektedir. Termal kamera sistemini, android ya da İOS işlemcili telefonlarla uyumlu olarak kullanabileceğiniz uygulamalarla akıllı telefonlarınızdan izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Hırsızlık tehlikesinin yanı sıra, gaz ya da su kaçakları gibi erken müdahale edilmezse hayati olabilecek tehlikelere karşı önlem almak için Mavi Alarm ile görüşebilir ve termal kamera sistemi sahibi olabilirsiniz.