IP Kamera Sistemi

IP Kamera Sistemi

IP Network Güvenlik Kamera Sistemleri

IP kamera sistemi iş ve yaşam alanlarının güvenliğini sağlamak için başvurulan en etkili çözüm yollarından biridir. Hırsızlık, yaralama, gasp gibi istenmeyen olaylarda suçluların tespit edilmesinde ve cezalandırılmasında kamera sistemlerine başvurulur. Diğer yandan, kamera sistemlerinin caydırıcı etkisi olduğu da bilinen bir gerçektir.

Teknolojinin ilerlemesi ve güvenlik kamerası araçlarının internet tabanlı olarak kullanılabilmesi hayatı kolaylaştıran etkenleri de beraberinde getirir. IP kamera sistemleri, bilinen en profesyonel güvenlik kamera sistemidir ve en geniş bant aralığını kullanır.

IP Kamera Sistemi

IP Kamera Sistemi Nasıl Çalışır ?

IP kamera sisteminin çalışmasında network alt yapısı aracılık eder. Bilinen kablolu veya kablosuz ağ aracılığı ile görüntüler bir noktada toplanır. IP kamera sisteminin çalışmasında harici bir ağa ihtiyaç olmaz ve mevcut network ağınıza dahil edebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ıp kameralar geniş bir bant kullandığından mevcut ağınızı yavaşlatabillir. Görüntünün iletilmesi data verileri ile gerçekleştiğinden ağda olası bir yavaşlık kamera görüntülerinde de gecikmeye sebep olabilir. Kameralar kendi içerisinde bulunan SD kart yuvalarına takılabilecek micro SD kart’ a kayıt yapar ve harici bir kaydediciye ihtiyaç duymaz. SD kart ın kayıt süresi yetersiz gelmesi durumunda Network kayıt cihazı yardımı ile dilediğiniz kadar geçmişe dönük kayıt yapabilecek çözümlere sahip olabilirsiniz.

Uygun Fiyat ve Yüksek Performans

Çevre güvenliğini sağlamak, imalat alanında çalışanları izlemek ve iş kazalarında olayın gerçekleştiği anı görüntülemek tercih sebeplerinin başında gelir. IP kamera sistemi, dijital ve yüksek çözünürlüklü kayıt yaptığı için görüntüler olabilecek en net seviyededir. Mobil uygulama ile eşleştirerek akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar aracılığıyla kamera görüntülerine anında ulaşmanıza imkan sağlayan teknolojisi, güvenliğinizi tehdit eden durumlara tam zamanında ve hızlı müdahale etmenize imkan sağlar.

IP kamera sistemi, uzaktan kontrol edilebilir ve görüntüler uzaklaştırılıp yakınlaştırılabilir. Kolay anlaşılan arayüz tasarımı ile tam bir kullanıcı dostu olan IP kamera sisteminin kurulumu son derece basittir ve sonrasında yüksek bakım maliyetleri gerektirmez. Tasarım, dayanıklılık ve teknolojiyi bir arada sunan IP güvenlik kameraları, düşük maliyeti ve üstün performansı ile beklentileri fazlasıyla karşılayarak sorunsuz çalışan bir sistem sunar. Zifiri karanlıkta görüntü alma kabiliyeti ile gece görüş kameraları olarak bilinirler. Yeni nesil gece dahi renkli gösteren ColurVu ve Full Color kameralar ile karanlıkta renkleri ayırt etmenizi sağlar. Özelliklerine göre Sabit Lens, Varifocal Lensli, Yakınlaştırılabilir Motorize Lensli ve hareket kabiliyeti bulunan PTZ Speed Dome kameralar ile mekanınızın güvenliğini üst seviyeye çıkarır.

Teknoloji ile Şekillenen Yeni Nesil Güvenlik Sistemi

Hareket algılama fonksiyonuna sahip olduğu için tüm hareketleri analiz eden IP kamera sistemi ile kaydedilen görüntüleri anlık olarak izleyebilir ya da kayıtlı verilere geriye dönük olarak da ulaşabilirsiniz. Gerçek zamanlı görüntülere ulaşmanıza imkan sağlayan bu sistem, insan ve nesnelerin hareketlerini hareketlerini analiz edebilecek teknolojiye sahiptir.

Farklı lens uzunlukları tercih ederek ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebileceğiniz IP kamera sistemi, yüksek hızlı objektife ve odaklanma özelliğine sahiptir. Sistemin bir diğer avantajı da tüm bu özellikleri sayesinde yangın, su baskını ya da gaz kaçağı gibi tehlike adledebilecek durumları da hızlıca tespit etmesi ve sizi bilgilendirmesidir.

Global markaları bir araya getirerek, ihtiyaçlarınıza uygun güvenlik çözümleri sunan MaviAlarm, fiyat performans ürünü kamera sistemleri ile kendinizi ve sevdiklerinizi güvende hissetmeniz için her zaman yanınızdadır.

IP Kamera Sistemi Kurulumu

IP Kamera nasıl kurulur sorusuna cevap olarak; IP kameranın mevcut network ağana dahil edilmesi ile olur demek yeterli olacaktır. Kameranın kendi arayüzü ne PC yardımı ile bağlanılır ve tüm ayarlama işlemleri ve görüntüleme buradan yapılabilir. Mevcut ağınız ile aynı aynı adreslere sahip IP adresi tanımlanır ve tanımladığınız adres üzerinden tüm işlemler yapılandırılabilir. IP Kamera sisteminin kurulabilmesi için profesyonel bir destek alınması oldukça önemli olup, kameradan canlı görüntü almak yapılan için sadece ilk aşamasıdır. Kamerayı mekana uygun yapılandırılması, konumlandırılması, kayıt seçenekleri ve analiz parametrelerinin ayarlanması profesyonel kişilerce yapılması yerinde bir tercih olacaktır.