Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Ev ve İşyeri Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri caydırıcı ve koruyucu özellikleri birlikte sunarak kurulu olduğu bina veya tesisin güvenliğini sağlamaya yardımcı olan özel sistemlerdir. Bu sistemler, farklı eklentilerden yararlanılarak ihtiyacınıza uygun olarak geniş kapsamlı hale getirilebilir.

Alarm sistemleri; çoğunlukla hırsızlık, acil sağlık, yangın ve gaz kaçağı gibi kaza ve tehditlere karşı korunmanızı sağlar. Genelde alarm izleme merkezleri, panik butonu veya kamera kaydı gibi ilave hizmetler ile birlikte sunulur.

Alarm sistemleri; hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını ve yangın vb. olaylar neticesinde sensörler sayesinde algılanan sinyallerin alarm sinyaline dönüşmesi şeklinde çalışır. Daha sonra alarm izleme merkezine sinyal gönderilir. Sirenin çalması sağlanır ve böylece sorunun giderilmesine yönelik işlemler gerçekleştirilebilir.

 

Hırsız Alarm Sistemleri

Ev Hırsız Alarm Sistemi

Ev alarm sistemleri, evinizde can ve mal güvenliğinizi sağlamanın en etkili yollarından biridir. Evlerde kullanılan hırsız alarm sistemleri, hırsızlık olaylarını önlemeye yönelik bir tedbir olmakla birlikte hırsızlık olayı halinde de hızlı bir şekilde müdahale olanağı sağlar.

Ayrıca, evinizde oluşabilecek su baskını, yangın veya gaz kaçağı gibi durumlar için de bu sistemlerden faydalanabilirsiniz. Alarm sistemleri, evinizde olmasanız bile bu olaylara hızlı bir şekilde müdahale edebilmenizi sağlar. DSC, Paradox ve Bosch hırsız alarm sistemleri en çok tercih edilen ev alarm sistemleridir. Ev güvenliğinde önemli bir rol oynayan alarm sistemi siz evinizde olmadığınızda olası tehditleri anlık tespit eder, ilgili yerlere bildirimini yapar. Alarm gözlem merkezi hizmet ile olayın tipine göre ilgili kolluk kuvvetlerini olay yerine intikalini sağlar ve siz gelene kadar eviniz koruma altına alınır. Kablolu ve kablosuz olarak sunulan çözümlerimizden en etkili şekilde yararlanabilirsiniz. 

İş Yeri Alarm Sistemi

İş yeri alarm sistemi; hırsızlık, su baskını, yangın ve acil sağlık çağrısı gibi tehlikeli durumları bildiren sistemlerdir. İş yerinizdeki elektronik eşyaları, önemli evrakları ve kasaları bu sistemler aracılığı ile güvence altına alabilirsiniz.

İş yeri alarm sistemleri, aynı zamanda iş yeri açılış-kapanış saatlerini otomatik olarak kontrol ve takip edebilmenizi sağlar. Böylece, iş yerinizdeki herkesin sadece belirlediğiniz saatlerde giriş çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz. İş yerinizin 7/24 güvenliğini sağlayan bu sistemler, herhangi bir olumsuz durumu rapor halinde incelemenizi sağlar. Alarm gözlem merkezi aboneliği ile mesai saati dışında şifreli giriş dahi olsa yetkili kişilere bildirim yapılır. Diğer bir taraftan mesai bitiminde yetkilendirilmiş kişilerce alarm kurulmamış ise ilgili kişilere bu bilgileri iletir.

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri, temel olarak hırsızlık girişimlerini önlemeyi amaçlar. Özellikle ofis ya da lüks bir evde kullanılan alarm sistemlerinin kablosuz olması estetik açıdan daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ancak kablosuz alarm sistemlerinin bataryaları zamanla zayıflayacağı için ortalama 2 yıllık periyotlarda mutlaka değiştirmeniz gerekir. Kablolu sistemler ile karşılaştırıldığında daha güvensiz gelebilir fakat çift yönlü haberleşmesi ile kablolu sistemler kadar güvenlidir. Gelişen teknoloji ile kablosuz bir alarm sistemi ile evinide bulunan klima, kombi ve yönetilebilir cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. Mobil cihazlardan alarm sisteminizi kurabilir, devre dışı bırakabilir ve alarm durumunda anlık bildirimler alabilirsiniz. Alarm durumunda evinizde bulunan IP kamera dan alarm anına ait kısa bir video mobil cihazınıza gönderilir ve alarm olayını doğrulamasını sağlarsınız. 

Alarm Haber Alma Merkezi

Alarm haber alma merkezi; alarm sistemine ait GPRS, internet / intranet ya da sabit telefon hattından herhangi bir iletişim yolu seçilerek kullanılır. İletişim hattı aracılığı ile gönderilen sinyaller, alarm haber alma merkezi operatörleri tarafından 7/24 takip edilebilir. Gizlilik temel prensip olduğu için yetkili kişilerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılamaz.

Alarm haber alma merkezi abonelerinin talebine bağlı olarak önceden belirlenen saatler dışında gerçekleşen giriş ve çıkış ihlalleri bildirilir. Bu durum talebe bağlı olarak doğrudan arama şeklinde de gerçekleştirilebilir. Ayrıca sonuçlar size rapor halinde sunulabilir. İşyerlerinde mesai dışı alarm sistemi çözülmüş ise yetkili kişiye bilgi verilir. Alarm panelinden gelen bilgiler doğrultusunda hırsızlık veya yangın alarmı olarak ayrıştırıp, alarm durumuna göre kolluk kuvvetlerine bilgi verir.

Alarm Gözlem Merkezi

Eğer isterseniz, sistemin kim tarafından ve günün hangi saatinde kurulduğu ya da kapatıldığını düzenli bir şekilde rapor olarak alabilirsiniz. Alarmlar değerlendirilirken alarm türü, zamanı, bölgesi ve alternatif müdahale yöntemleri dikkate alınır. Alarm İzleme Merkezi’nde, kolluk kuvvetleri ve müşteriler ile yapılan bütün telefon görüşmeleri bilgisayar ortamına kaydedilir. Bu kayıtlar 6 ay boyunca saklanır.

Alarm izleme merkezi operatörleri, sistemi uzun süre boyunca kurmayan aboneleri periyodik olarak arayarak hatırlatma yapar. Ayrıca, kullanıcı olarak tespit edemediğiniz arızalar, alarm izleme merkezine sinyaller ile yansıdığı için, alarm sistemi ile ilgili sorunlara en kısa sürede müdahale edilebilir.

Banka, market ve kuyumcu gibi bazı işletmelere, talep edilmesi halinde gizli panik butonu eklentisi yapılır. Bu buton herhangi bir şekilde kullanıldığında alarm izleme merkezine sinyal iletilir. Alarm haber alma merkezi ise böyle bir durumda doğrudan emniyete yönlendirme yapar.