Kamera Sistemleri

güvenlik kamera sistemleri

Kamera sistemleri 21. yüzyılda teknoloji dünyasında yaşanan gelişmelerle birlikte günlük yaşamın birçok farklı alanında daha etkin şekilde kullanılıyor.

Güvenlik önlemlerinin genişletilmesinin yanı sıra çeşitli iş modellerinin daha işlevsel hâle getirilmesinde de önemli rol oynayan kamera sistemleri, MaviAlarm güvencesiyle yaşam alanlarınızın 7/24 gözlem altında tutulmasına imkân tanıyor. Yangın algılama, geçiş kontrol sistemleri ve hırsız alarmı alanlarında tam donanımlı şekilde faaliyet gösteren MaviAlarm, günün her anını güvenle geçirmenizi sağlıyor.

IP Güvenlik Kameraları Gelişmiş Çözümler Sunuyor

Temel kamera sistemleri arasındaki IP kamera, cihaz üzerinde yerleşik şekilde yer alan sensörler yardımıyla anlık görüntü kaydı yapabiliyor. Hafızaya aldığı görüntüleri işleyerek verilere dönüştüren kamera türü, yapılandırılmış bir ağ içinde transfer işlemlerini gerçekleştiriyor. Ağ üzerinden aktarılan veriler sistem içinde yetki ataması yapılmış kişilerle paylaşılıyor.

ıp kamera

IP kamera, harici bir ağa gereksinim duymaksızın, mevcut ağınız üzerinden kullanabileceğiniz IP kamera, yangın algılama sistemleri başta olmak üzere birçok farklı entegrasyon alanına sahip. Programlanabilir mimaride tasarlanan IP kameralar; depolama, hareket algılama, alarm yönetimi gibi alanlarda dört dörtlük kullanıcı deneyimi ortaya koyuyor. Ayrıca ilgili yapının çalışması için kart, kayıt cihazı, okuyucu benzeri ekipmanlar kullanmanız da gerekmiyor. Kayıpsız network iletişimi için fiber optik çözümleri ile genişleyebilir çözümler.

AHD Güvenlik Kamera ve Hızlı Görüntü İşleme Kapasitesi

Analog CCTV vasıtasıyla HD, Full HD ve 4K çözünürlükte görüntü elde edebilen AHD kameralar (Analog HD), kamera sistemleri içinde çok temel bir yere sahip. Koaksiyel kablo üzerinden iletilen analog video sinyalinin AHD-DVR veya XVR kayıt cihazı vasıtasıyla işlenmesi üzerinden çalışan sistem, kapalı devre televizyon izleme (CCTV) standardı olarak kabul ediliyor. Bilinen en yaygın sistem sistem olup, maliyet açısından en çok tercih edilen çözümdür.

IP kamera sistemlerine kıyasla daha düşük bant genişliğiyle çalışan AHD kamera, çok daha hızlı bir görüntü işleme kapasitesini bünyesinde barındırıyor. Üstelik fabrikanızda, işletmenizde veya ofisinizde yer alan mevcut kamera sistemi her ne olursa olsun, sadece cihazları değiştirerek AHD kamera sistemine geçiş yapabilirsiniz. HD olmayan sistemleri alt yapı maliyeti olmadan HD kameraya yükseltebilirsiniz ve 4K çözünürlüğe kamera analog hd kamera çözümleri mevcuttur.

Termal Kamera Sistemleri ile Güvenli Geçişler

COVID-19 salgınıyla birlikte küresel çapta önem kazanan güvenli ve temassız geçiş, termal kamera sistemleri sayesinde işlevsellik kazanıyor. Kalabalık geçişlerde insanların yüz hatlarını tarayarak ısı ölçen termal kameralar, BlackBody ısı referans cihazlarının yardımıyla ±0.3 yanılma payıyla ateş ölçümü yapabiliyor. Alışveriş merkezi ve fabrikalar gibi kalabalık alanlarda toplu şekilde ateş ölçümüne imkân tanıyan termal kameralar, yapay zekâ algoritması sayesinde maske kontrolünü de mümkün kılıyor. Böylece kamusal alanlara ya da iş yerlerine maskesiz girmek isteyen kişilerin erişimini kısıtlayabilirsiniz. Elektromanyetik spektrumdaki kızılötesi dalgaları görselleştirerek ölçüm sonuçlarına ulaşan sistem, COVID-19 pozitif bireylerde görülen yüksek ateş belirtisini tespit etme aşamasında etkili yöntemler arasında bulunuyor. Termal kameralar ısı yayan cisimlerde ısı değeri ölçümü de yapabildiğinden imalat atölyelerinde kullanılabilir. Geniş bir hizmet yeri kabiliyetine sahip termal kamera ile yangın riski olan alanlarda kullanımıda mümkün. Isı eşik aralığı dışında oluşan ani veya normal sıcaklık değerini bir alarm durumu olarak tanımlayabilir, ilgili yerlere bildirimler ile hadisenin vakaya dönüşmemesinde etkili bir rol oynar.

Wi-Fi Güvenlik Kamera Sistemleri Maliyetleri Azaltıyor

Kablosuz Kamera

CCTV görüntü ve ses aktarımını kabloya gereksinim duymadan gerçekleştiren Wi-Fi kamera, altyapı giderlerini ortadan kaldırarak maliyetleri önemli ölçüde düşürüyor. Wi-Fi kamera sistemleri, görüntü ve sesin kablosuz aktarımında Wi-Fi, WiMax, 3G ve point to point iletişim teknolojilerine başvuruyor.

Uzaktan kontrol imkânı sağlayan Wi-Fi kamera sistemini evinizde ve iş yerinizde kullanabilirsiniz. Genel güvenlik önlemleri için evinizde yer verebileceğiniz Wi-Fi kameraları çocuk bakıcısını ya da evdeki evcil hayvanlarınızı kontrol etmek için tercih etmeniz de mümkün.

Plaka Tanıma ve Okuma Sistemleri

Otopark, giriş kontrolü, paralı geçiş, sınır kontrolü ve ceza uygulama gibi son derece kapsamlı kullanım alanlarına sahip olan plaka tanıma ve okuma sistemleri, latin alfabesinde yazılmış plakaların tamamını tanıyıp sisteme kaydedebiliyor. Kayıt edilen plakaların sorgusunu da yapan sistem, otomatik bariyer tetikleme ve otopark ücret otomasyonu avantajlarını da beraberinde getiriyor.

Kullanıcı yetkilendirme, uzaktan yönetim, EGM-POLNET ve yerel veritabanında otomatik sorgulama fonksiyonlarıyla çalışan ilgili sistem; otomatik fiş ve etiket basma, opsiyonlu şekilde araç marka ve renk tanıma özelliğinin yanı sıra gece ve gündüz farklı ışık koşullarında çalışabilme kabiliyetine de sahip. Ücretli otopark otomasyonlarında kullanımı gittikçe yaygınlaşmakta olup, yazar kasa entegrasyonu ile kasiyerin tahsilat sürecini hızlandırıyor. Hızlandırılmış tahsilat ile birlikte kayıp ve kaçağa yol açabilecek insiyatifleri de ortadan kaldırır.

Kişi Sayma Sistemleriyle Sosyal Mesafeli Yaşam

Yapay zekâ ve yapay görme algoritmalarıyla çalışan kişi sayma sistemleri, alışveriş merkezleri ve işletmelerde mağaza içine giren kişi sayısını sınırlandırmak için ideal. Sosyal mesafeli günlük yaşamın kapısını aralayan sistem, toplu dolaşım alanlarındaki hareketliliği sınırlandırıp COVID-19’un bulaş riskiyle mücadele etmek amacıyla da kullanılıyor. Kapalı alanın m2 sine göre aynı anda içeride olması gereken kişi sayısını belirleyin. Doluluk oranı sınırını kişi sayma kamerasına tanıtın ve gerisini yapay zekaya bırakın. Kişi sınırına ulaştığında kapıları kapatın, bildirimler alın veya ilgili kiişileri harekete geçirin. Kişi sayısını anlık olarak görüntülemenize olanak sağlayan kişi sayma sistemi, %95’in üzerinde doğruluk oranına sahip. MaviAlarm’ın kullanıcılarla paylaştığı sistemlerden biri olan kişi sayma sayesinde önceden belirlenen alanlarda kişi sayısında sınırlandırma tercih edilip üst limite ulaşıldıktan sonra giriş çıkışları kapatmak da mümkün hâle geliyor.

Mobil Araç Kamera Sistemleri Akıllı Ulaşımı Kolaylaştırıyor

Özellikle toplu taşıma araçlarının uzaktan izlenmesi için tercih edilen mobil araç kamera sistemleri, titreşime ve vibrasyona maruz kaldığında bile sorunsuz biçimde çalışıyor. Konum bilgisinin anlık olarak görüntülenmesini sağlayan kameralar, araçların içine veya dışına yerleştirilebiliyor. Toplu taşıma araçlarında kullanımı zorunlu tutulan söz konusu sistem, akıllı ulaşımı hatırı sayılır seviyede kolaylaştırıyor. Toplu taşımanın haricinde araç filonuzda kullanımı da oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Aracın anlık konum bilgisi, hızı, taşıdığı yükün görsel kontrolü ve entegre edilebilen izleme çözümlerini tek bir noktadan takip edin.

Siz de evinizde ya da iş yerinizde kamera sistemlerine yer vermek istiyorsanız MaviAlarm’ın güvenlik sektöründeki birikimi ve gelişmiş donanımından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dünyaca kabul görmüş markalar ile profesyonel güvenlik sistemi çözümleri sunuyoruz.

Ex-Proof Güvenlik Kamera Sistemleri

Ex-Proof ürünlerin yanma ve patlama riskinin üst seviyede olduğu alanlarda kullanılır. Patlayıcı ve yanıcı ortamlarda olası bir elektrik kontağı hayati bir risk oluşturur ve mekan içerisinde kullanılacak kameranın veya kamera muhafazasının Ex-Proof özellikte olması gerekir. Petrol, Gaz ve yanıcı diğer sıvıların nakliyesi ve depolanması esnasında gözlem yapmak için ex-proof kamera sistemi kullanılmalıdır. Atex sertifikalı güvenlik kamera sistemi çözümlerimiz için lütfen iletişime geçin.

Lazer Kamera Sistemi

Gece görüş teknolojilerinde zifiri karanlıkta en ileriyi görebilen kamera sistemleri lazer gece görüşlü kameralardır. Sınır karakollarında, Karadan deniz üzeri görüntülemelerinde, deniz araçlarında ve 1km mesafede görüntü almaya ihtiyaç duyulabilecek tüm alanlarda görev yapabilir. Zorlu hava koşullarına dayanıklı mimariye sahip lazer kameralarda hareket kabiliyeti bulunan PTZ özellikli modellerde kullanımı yaygındır. 

Kamera Sistemi Yazılımları

IP Video Yönetim çözümlerinde; Milestone Yazılım, Axxon Soft, Axis, Dahua DSS Pro ve Hikvision Hik-Central gibi dünyaca kabul görmüş markaların hizmetini sunuyoruz.