Alarm Haber Alma Merkezi

Alarm Haber Alma Merkezi

Alarm Gözlem ve Takip Merkezi Hizmeti

Yaşam alanlarına ve iş yerlerine takılan alarm sistemleri güvenliği sağlamak amacıyla alarm haber alma merkezi ile koordineli bir şekilde çalışır. Aktif olarak çalışan alarm sistemlerinden alınan sinyaller kesintisiz şekilde alarm gözlem merkezlerine bildirilir. Gönderilen sinyallerin tamamı 7/24 kayıt altına alınır. Haber alma merkezleri özel güvenlik yasası hükümlerine tabidir. Güvenliği sağlamak için konutunuz ya da iş yerinizin yanındaki en yakın kolluk kuvvetlerini bilgilendiren merkez talebiniz doğrultusunda istediğiniz kişilere de bilgi verir. Alarm sinyalleri hırsızlık vakaları dışında yangın, gaz kaçağı gibi durumlar tespit ettiğinde ise itfaiye ya da ilgili diğer birimler anlık olarak yaşam alanınıza yönlendirilir.

 

Alarm Haber Alma Merkezi

Alarm GözlemTehlike Anında İlgili Kişi ve Kurumları Yaşam Alanlarınıza Yönlendiren Merkez ve Takip Merkezi Hizmeti

Alarm paneli üzerinde sizin belirleyebileceğiniz özel acil durum tuşları vardır. Müdahale gerektiren durumlarda bu tuşlara basarak alarm haber alma merkezine sinyal gönderirseniz, merkez belirtilen acil duruma göre derhal sağlık ekiplerine bilgi verir. Sağlık dışındaki diğer durumlar için de aynı titizlikle ekipleri size yönlendiren merkez, iş yerlerinizin kaçta açılıp kapandığına ilişkin verileri de düzenli olarak kaydeder. Kaydedilen veriler günlük, haftalık ya da aylık olarak size sunulur. Alarm sistemleri üzerindeki sensörler iş yerinizin açılış-kapanış saatleri dışında beklenmeyen bir durum algılarsa haber alma merkezi, iş yeri sahibine SMS ya da e- mail gönderir. Duruma göre telefon çağrısı da yapılır. Alarm gözlem merkezleri kendilerine gelen sinyalleri saniyeler içerisinde alarak ilgili kişi ve kurumları harekete geçirir. Bu durum olası can ve mal kayıplarını önlemek için oldukça önemlidir. Merkezin saniyeler içerisinde tepki vermesi hayati bir önem taşır.

Alarm Gözlem Merkezi ile Güvenlik Açığı Oluşturan Durumları Dert Etmeyin

Güvenlik teknolojilerinin yaygınlaştığı günümüz dünyasında alarm haber alma merkezi kritik bir noktadadır. Alarm gözlem merkezlerinden bağımsız olarak da kablolu ve kablosuz alarm sistemi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu durumda alarm sensörlerinin algıladığı olağan dışı durumlarda yalnızca siren sesi çalar ve hırsızlık gibi vakalarda kolluk kuvvetlerine haber verme süreniz uzayabilir. Yaşam alanlarınıza taktırdığınız alarmların haber alma merkeziyle etkileşim içerisinde olması önemlidir. Yeni nesil güvenlik sistemlerini kullanan MaviAlarm firması güvenlik açığı oluşturan durumlara karşı size profesyonel bir hizmet sunar.