AHD Kamera Sistemi

AHD Kamera Sistemi

AHD, HD-TVI ve CVI Kamera Sistemleri

AHD kamera sistemi, piyasada Analog HD, HD-TVI ve HD-CVI Kamera sistemi olarak bilinir. Bunlar, analog görüntülerin koaksiyel kablolar aracılığıyla 500 metrelik mesafeye kadar işlenmesi, sayısala çevirilerek sıkıştırılması ve bünyesindeki sabit diskler içerisinde kayıt altına alınmasını sağlayan ve bu görüntüler talep edildiğinde 720p, 1080p ve 4K çözünürlükle istemcilere gönderebilen sistemlerdir.

AHD kamera sistemi, gelişmiş Y / C sinyal filtreleme teknolojisini kullanarak renk kirliliğini azaltır ve daha yüksek oranda görüntü çözünürlüğü sağlar. Sıkıştırılmamış video özelliği sayesinde eş zamanlı gönderim imkanı sunan bu kamera sistemleri video gecikme sorunlarını da ortadan kaldırır.

HD kalitesinde ve yüksek çözünürlüklü görüntü sunan AHD kamera sistemleri mobil telefon veya diğer akıllı cihazlar ile kolayca takip edilebilir. Kullanışlı özellikleri nedeniyle en çok tercih edilen kamera sistemlerden biridir.

AHD Kamera Sistemi

Özelliklerine Göre AHD Sistemler

Özelliklerine göre tanımlandığında AHD kameralar şu şekilde aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir:

  • AHD Kızılötesi Sabit (Bullet) Kamera Sistemleri
  • AHD İç Alan Kamera Sistemleri
  • AHD Hızlı Çekim İç Alan Kamera Sistemleri
  • AHD IR Dome Kameralar
  • AHD PTZ Speed Dome Kameralar

Görüntü Kalitesine Göre AHD Kameralar

AHD kameralar görüntü kalitesine göre aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir:

  • 720p HD Kamera Sistemleri
  • 1920x1080p Full HD Kamera Sistemi
  • 4K 8MP Kamera Sistemleri ve üzeri özelliklere sahip AHD Güvenlik Kamera Sistemleri

AHD Kamera Kullanım Alanları

AHD kamera sistemleri; ev, okul, iş yeri, otopark ve AVM gibi her mekana uygun olarak tasarlanır. AHD kamera sistemleri seçilirken mekandaki ışık yoğunluğu, kameranın çözünürlük ve ışık ihtiyacının kullanılacak mekana uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca, loş veya karanlık bir mekanda kullanılacak kameraların kaliteli olması çok önemlidir. Fiyat ekonomisi tercih sebeplerinden olup, alt yapı maliyeti network sistemlerden fazla olabilir. Koaksiyel kablonun direk kaydedici cihaza bağlanma mecburiyeti vardır ve uzun metrajlarda kullanılacak kablonun kalitesi alınacak görüntünün kalitesine direk etki eder.

AHD Kameraların Avantajları

Yüksek Çözünürlüğe Sahip Olmaları: AHD kamera sistemi; yüksek görüntü çözünürlüğünün yanı sıra daha iyi görüntü üretimi, gelişmiş sinyal filtreleme ve 3B gürültü azaltma özelliği sunar.

Uzun Menzilli İletim Mesafesi: 75ohm koaksiyel kablo üzerinden 500 metre mesafeye kadar sinyal gönderir ve kablonun kalitesi görüntüye direk etki eder.

Video Gecikmesi Yaşanmaz: Sıkıştırılmamış video özelliği sayesinde gerçek zamanlı görüntüleme ve izleme imkanı sunar.

Kolay Kurulum: AHD kamera sistemleri kolayca kurulup, DVR kayıt cihazına bağlantısı ile hızlıca kullanılabilir.

Düşük Maliyet: Uygun fiyata 4K yüksek çözünürlüğe kadar görüntü kalitesi sunarlar.